Blog

Chráněná dílna v Lounech

17. listopadu 2016

 

Pod záštitou Centra zdraví a galerie Gnoze, v Lounech, funguje Chráněná dílna Lenky Paurové, kde pracují především lidé se zdravotním postižením od prvního až po třetí - nejtěžší invalidní stupeň. Chráněná dílna pomáhá na Lounsku nejen lidem se zdravotním postižením najít práci, ale i větším firmám po celé České republice.

Kompletní nabídku služeb Chráněné dílny Lenky Paurové najdete na www.nahradniplnenilouny.cz. Prakticky se jedná o služby týkající se prezentace, e-mail kampaní. Dále mnoho druhů masáží a způsobů relaxace, různé kurzy a přednášky (i formou dárkových poukazů), pronájem prostor pro podnikové akce včetně zařízení catteringu.  Dále nabízí prodej kosmetiky, vše co se týká zdraví, ručně malované obrazy, atd. - cokoliv z e-shopu i jako dárkové balíčky. Vyrábíme dárkové balíčky na přání zákazníka. Veškeré dotazy na služby směřujte na kontakty uvedené na konci článku.

Chráněné dílny mají zkušenosti s vytvářením pracovních míst pro tyto zdravotně znevýhodněné spoluobčany. Poskytují takto postiženým osobám řadu zaměstnaneckých výhod a vytvářením pracovních pozic jim umožňují žít plnohodnotný život. Při odběru služeb od chráněných dílen pomůžete s vytvářením nových pracovních pozic pro tyto osoby a firmy si navíc splní i své náhradní plnění.

 

Náhradní plnění pomáhá zdravotně postiženým

Nikdy jste o tom neslyšeli? Náhradní plnění pomáhá zdravotně postiženým najít uplatnění v zaměstnání. Každá firma, která má více jak 25 zaměstnanců, má povinnost buď zaměstnat zákonem stanovené procento lidí v invalidním důchodu, nebo odebrat zákonem stanovený podíl náhradního plnění. Co je náhradní plnění? Je to povinnost firmy odebrat produkty a služby v zákonem stanovené částce od Chráněných dílen. Pokud firmy nezaměstnávající invalidní důchodce nevyužijí formu náhradního plnění, musí odvést do státní pokladny tzv."invalidní daň". Bohužel mnoho firem i podnikatelů raději zaplatí peníze státu, než aby odkoupili náhradní plnění od některé z chráněných dílen a tím pomohli lidem mnohdy s těžkým zdravotním postižením. Žádná výhoda z toho není, pouze je to pro ně jednodušší.

Jste malý podnikatel nebo fyzická osoba a nemůžete se aktivně podílet na zaměstnávání lidí se změněnou pracovní schopností či pomoci odebíráním náhradního plnění? Můžete tyto lidi podpořit nákupem služeb a produktů chráněných dílen, případně poskytnout jakýkoliv příspěvek. S blížícími se Vánoci můžete od Chráněné dílny Lenky Paurové v Lounech zakoupit dárkové kosmetické a bylinné balíčky, dárkové poukazy na služby, apod., či si dárkový balíček nechat přímo na zakázku vyrobit za velmi výhodnou cenu. Současně tím podpoříte své zdravotně postižené spoluobčany, kteří mají problém se uplatnit v běžném životě. Tito lidé si práce váží a odvádí pečlivou svědomitou práci. Jejich pracovní uplatnění je naplňuje a dává jim možnost vlastního rozvoje. Každý den i každá hodina běžné činnosti takto postiženého člověka, je velmi složitá. Zamysleme se nad tím… Mají to opravdu těžké.

Pokud chcete i Vy pomoci, kontaktujte nás na e-mailu talk.s@seznam.cz nebo nás přímo navštivte v Lounech, ulici Říční 756. Více na www.nahradniplnenilouny.cz